Reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów jest powszechną chorobą, charakteryzującą się stanem zapalnym stawów, przedłużonym przebiegiem, zwiększonymi stawami i deformacjami stawów.

Reumatoidalne zapalenie stawów jest częstą chorobą, charakteryzującą się stanem zapalnym stawów, przedłużonym ruchem, postępującym zapaleniem stawów i deformacjami stawów. Każdy, kto jest chory, jest niespokojny, ale jeśli wiemy, że pokój z nim żywy może również usunąć cały ból i szybko wyzdrowieć. Jak więc zapobiegać i zmniejszać nieustanne powiększanie się choroby?

Charakterystyka reumatoidalnego zapalenia stawów

Większość przypadków zapalenia stawów rozpoczyna się powoli i stopniowo, ale około 15% zaczyna nagle od ostrych objawów. W reumatoidalnym zapaleniu stawów układ odpornościowy kieruje się do płynu stawowego w stawach, które reagują z układu immunologicznego powodując ból stawów i trudności w poruszaniu, z których niektóre są dość poważne, powodując częsty ból. i niszczyć stawy.

Przed pojawieniem się objawów zapalenia stawów pacjent może zauważyć oznaki i objawy, takie jak gorączka, zmęczenie, osłabienie, drętwienie kończyn, ból i trudności w poruszaniu stawami podczas budzenia się. Około dwie trzecie przypadków rozpoczyna się od stanu zapalnego stawu, zwykle małych stawów w dłoniach, tylnego rozciągnięcia do stawów kolanowych, stóp, kostek, palców u nóg ... Symetrycznych stawów, obrzęk bólu, skurcze, zapalenie stawów, artretyzm, a nawet zapalenie stawów.

Powikłania choroby

Reumatoidalne zapalenie stawów postępuje etapami. Na pierwszym etapie, gdy staw jest spuchnięty na gorąco, jeśli zostanie wcześnie wykryty i będzie traktowany jako pozytywny, choroba może przebiegać prawidłowo. Jeśli choroba rozwinęła się do stadium II, istnieje ryzyko chrząstki stawowej i złamań kości, a pacjent jest narażony na deformację stawów, sztywność stawów, sztywność i ruchliwość. Ponadto częstymi powikłaniami u pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów są: osteoporoza i złamanie spowodowane lekami stosowanymi w leczeniu stanu zapalnego u tych pacjentów. Jednak kość w pobliżu dotkniętego obszaru stawu jest zwykle najsłabsza, więc złamania mogą wystąpić jako bezpośrednia konsekwencja reumatoidalnego zapalenia stawów. Reumatoidalne zapalenie stawów wpływa na serce. W ostatnich badaniach w Journal of Internal Medicine ryzyko ataku serca wzrosło o 60% u osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Wyjaśnia to obrzęk stawów, który rozprzestrzenia się po całym ciele i stopniowo do serca.

Czy leczenie jest trudne?

Leczenie tej choroby zależy od ciężkości urazu, ciężkości choroby, długości choroby. Ponieważ objawy reumatoidalnego zapalenia stawów różnią się w zależności od osoby, istnieją różne sposoby leczenia. Często muszą łączyć wiele środków: wewnętrznych, zewnętrznych, fizycznych, ortopedycznych.

Leczenie:

Faza łagodna (stadium I): Zapalenie stawów występuje rzadziej, zwykle przy użyciu zwykłych środków przeciwbólowych, takich jak aspiryna, chlorochina. Łącząc ćwiczenia, fizjoterapię, elektrolizę, wodę mineralną ...

Umiarkowany (drugi etap): Wiele stawów jest zaognionych, ruch jest ograniczony. Użyj jednego z niesteroidowych leków przeciwzapalnych: indometacyny, diklofenaku; piroxicam, może być stosowany w średnich dawkach (zgodnie z zaleceniami lekarza). Połączenie fizykoterapii jak wyżej.

Ciężkie (etap III): Nie można chodzić, ruch jest mniej wymagany, aby stosować wysokie dawki sterydów, soli złota, D-penicylaminy, metotreksatu (zgodnie z zaleceniami lekarza).

Może być używany podczas ciężkich chorób: Niektóre rodzaje operacji mogą leczyć reumatoidalne zapalenie stawów, w tym naprawę uszkodzonych stawów i ścięgien lub wymianę.

Może żyć spokojnie

Reumatoidalne zapalenie stawów jest trudnym stanem do wyleczenia, ale może zapobiegać postępującemu zapaleniu stawów za pomocą leków w połączeniu z prawidłowym ruchem i aktywnością. Utrzymywanie aktywnych stawów może pomóc w ochronie przed powikłaniami, takimi jak choroby serca. Spędź 30 minut dziennie ćwicząc odpowiednie ćwiczenia, takie jak pływanie, chodzenie, ale potrzebująca przerwy przez 5 do 10 minut po każdej godzinie spaceru zwiększa częstość oddechów i tętno bez wpływu. do stawów; Unikaj stania lub siedzenia zbyt długo; Zwróć uwagę, aby zachować równowagę podczas stania, chodzenia i siedzenia; Zawsze trzymaj i przesuwaj dłonie, palce, masuj stawy, jeśli to możliwe; powinien leżeć płasko na łóżku, stanowczy i dobrze spać; Uzupełnienie diety bogatej w wapń i witaminę D pomoże uzyskać mocne kości. Oprócz produktów mlecznych, warzywa, ryby, jaja są również opcją dla pacjentów; Nie pić alkoholu, nie palić, według badań opublikowanych w raporcie Annals of the Rheaumatic Diseases wynika, że ​​jedna trzecia przypadków reumatoidalnego zapalenia stawów jest związana z paleniem. Co więcej, jeśli martwisz się i podkreślisz zwiększone ryzyko reumatoidalnego zapalenia stawów i przyspieszysz postęp choroby. Dlatego poza środkami zaradczymi "techniki relaksacyjne", ćwiczenia ruchowe, styl życia, dieta ... są również czynnikami, które łagodzą ból i ciało.